Psychologia w zarządzaniu WSB-NLU, edycja 2011/2012

Formuła kursu w kolejnych edycjach podlega udoskonaleniom. W tym roku cykl stacjonarnych wykładów uzupełniony został o: zajęcia prowadzone metodą warsztatową oraz wykłady wideo (dla studentów w trybie wspomaganym internetowo, korzystających z platformy edu2).
Duże zmiany zaszły również w warstwie tematycznej. Program tegorocznej edycji kursu skonstruowałem z uwzględnieniem nowych zagadnień szczególnie istotnych w codziennej praktyce menedżerskiej.
W jego ramach zrealizowaliśmy następujące tematy:
- Negocjacje okiem psychologa
- Przegląd klasycznych teorii motywacji
- Przywództwo sytuacyjne metodą Blancharda
- TQM oraz MBO
- Kultura organizacyjna
- Analiza transakcyjna
- Coaching oraz trening
- Rekrutacja i selekcja (wywiad epizodyczny, Assessment i Development Center oraz gry rekruterów)
- Twórcze rozwiązywanie problemów dla menedżerów
- Psychomanipulacje
- Autoprezentacja i atrakcyjność w biznesie
- Komputerowe systemy wspomagania decyzji przez menedżerów
Bardzo dziękuję za aktywne uczestnictwo w zajęciach; chętne dzielenie się doświadczeniem oraz burzliwe dyskusje w ramach wykładów. Dzięki Państwa aktywności kurs stał się jeszcze lepszy i mogliśmy się sporo od siebie nawzajem nauczyć.






